حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۴۰۲ Monday, 11 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 137 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 8703 تعداد دیدگاهها : 11×
معجزه عدد ۱۹ در قرآن
27 فوریه 2018 - 23:40
شناسه : 1091
بازدید 93
0

معجزه عدد ۱۹ در قرآن یکی از معجزات ریاضی قرآن کریم، شیوه ای است که در آن رقم ۱۹ با شیوه عدد شناسی در آیات به رمز در آورده شده است. این رقم در آیه ۳۰ سوره مدثر مورد تاکید قرار گرفته است, بر آن آتش نوزده تن موکلند. و همچنین در آیات مختلف قران […]

ارسال توسط :
پ
پ

معجزه عدد ۱۹ در قرآن
یکی از معجزات ریاضی قرآن کریم، شیوه ای است که در آن رقم ۱۹ با شیوه عدد شناسی در آیات به رمز در آورده شده است. این رقم در آیه ۳۰ سوره مدثر مورد تاکید قرار گرفته است, بر آن آتش نوزده تن موکلند. و همچنین در آیات مختلف قران نیز رمزگذاری شده است که در ادامه به آنها اشاره شده است.
بسم الله الرحمن الرحیم از ۱۹ حرف تشکیل شده است
قرآن شامل ۱۱۴ سوره است که مضربی از نوزده است
قرآن شامل ۶۳۴۶ آیه است که مضربی از نوزده است
تعداد کل حروف قرآن بر طبق محاسبه ی دانشگاه الازهر ۳۳۰۷۳۳ حرف است که مضربی از عدد نوزده است
تعداد حروف الله در کل قرآن ۲۶۹۸ مرتبه است که باز هم مضربی از نوزده است
آیات سوره علق اولین سوره وحی شده بر پیامبر (ص) (سوره نود و ششم قرآن کریم)، اولین آیات وحی شده بر پیامبر پنج آیه اول سوره نود و ششم می باشند و مجموع کل واژه ها در این آیات شامل ۱۹ واژه می باشد. واز نظر روانشناسی یک حرف است، نه یک واژه؛ همچنین حرف «ب» (باسم) در واژه گنجانده نمی شود و بدین ترتیب به حساب نمی آید.همانطور که می بینید، پنج آیه اول از ۱۹ حرف تشکیل شده است.
سوره علق از ۱۹ آیه و ۲۸۵ حرف تشکیل یافته است (۵*۱۹)
سوره نصر، آخرین سوره وحی شده، ۱۹ واژه را در بر دارد
اولین آیه سوره نصر که از امدادی که در آینده صورت خواهد گرفت سخن می گوید, شامل ۱۹ حرف می باشد

قرآن مجید شامل ۱۱۴ بسم الله الرحمن الرحیم می باشد، یعنی ۶*۱۹
از میان ۱۱۴ سوره قرآن ۱۱۳ سوره با بسم الله آغاز می شود. تنها سوره ای که بسم الله ندارد، سوره توبه می باشد، و سوره نمل هم که شامل دو بسم الله می باشد.
در سوره نمل اولین بسم الله در ابتدای سوره و دومین آن، آیه ۳۰ می باشد. از سوره توبه به بعد که با بسم الله شروع نمی شود، سوره نمل در نوزدهمین سوره بعد از آن قرار دارد. زمانی که ما عدد این آیه و این سوره (یعنی ۳۰ و ۲۷) را با هم جمع می کنیم، به جمع کل پنجاه و هفت (۳*۱۹=۵۷) می رسیم.
جمع کل سوره ها از سوره توبه (سوره نهم) تا سوره نمل (سوره بیست و هفتم)
(۲۷+۲۶+۲۵+۲۴+۲۳+۲۲+۲۱+۲۰+۱۹+۱۸+۱۷+۱۶+۱۵+۱۴+۱۳+۱۲+۱۱+۱۰+۹=۳۴۲) می باشد
این عدد از ضرب دو عدد نوزده و هیجده حاصل می شود.
تنها دو سوره در قرآن است که بسم الله الرحمن الرحیم جزو آیات سوره محسوب میشود , سوره فاتحه و سوره نمل؛ اگر حروف تشکیل دهنده ی کلمه ( النمل ) را در سوره نمل بشماریم
ا=۷۶۷ ل= ۵۲۸ ن = ۴۲۲ م = ۳۹۶ ل = ۵۲۸ مجموع کل برابر است با ۲۶۴۱ یعنی ۱۹*۱۳۹
( سوره فاتحه دارای ۱۳۹ حرف است )
مجموع دفعاتی که نام «الله» در آیاتی که عدد آنها مضربی از ۱۹ (۷۶،۵۷،۳۸،۱۹…) می باشد، آورده شده،۱۳۳ می باشد، به عبارت دیگر (۷*۱۹=۱۳۳)
مقدار ابجد واژه «واحد» که به معنای یک می باشد، عدد ۱۹ می باشد
مجموع کل سوره ها و تعداد آیاتی که واژه «واحد» در آن به کار رفته ۱۹*۱۹ می باشد به عبارت دیگر ۳۶۱
بین اولین حروف مقطعه (الف، لام، میم) بقره/۱ و آخرین انها (ن) قلم/۱ (۵۲۶۳ آیه وجود دارد، به عبارتی ۲۷۷*۱۹
سی و هشت (۲*۱۹=۳۸) آیه بدون حروف مقطعه در بین اولین سوره دارای حروف مقطعه و آخرین آنها وجود دارند
واژه «الرحمن» ۵۷ مرتبه در قرآن کریم به کار رفته است. (۳*۱۹)
سی (۳۰) عدد مختلف در قرآن کریم نام برده شده است؛ که جمع این اعداد، عدد ۱۶۲۱۴۶ می شود و این عدد در اصل از ضرب ۸۵۳۴*۱۹ به دست می آید.
پنجاهمین سوره قرآن کریم که با حرف مقطعه «ق» شروع می شود شامل ۵۷ حرف ق می باشد و به عبارتی ۳*۱۹=۵۷
حروف یاء و سین در ابتدای سوره یس به کار رفته است، حرف سین ۴۸ مرتبه و حرف یاء ۲۳۷ مرتبه در این سوره وجود دارد. جمع کل این اعداد، عدد(۱۵*۱۹=۲۸۵) می شود.
مقدار عددی ابجد برخی از خصلت های پروردگار نیز مضربی از ۱۹ می باشد
(واحد) ۱*۱۹ (۱۹)
(جامع) ۶*۱۹ (۱۱۴)
نوزده، رقمی عجیب و شگفت انگیز
رقم ۱۹ جمع ارقام ۹ و ۱۰ در توان ۱ می باشد (۱۰ به توان ۱) تفاضل بین ارقام ۹ و ۱۰ به توان ۲ نیز باز هم مرتبه ای از عدد ۱۹ می باشد.
خورشید، ماه و زمین، در همه موقعیت های خویش، در طول ۱۹ سال صف می کشندستاره دنباله دار هالی درهر ۷۶ سال یکبار از منظومه شمسی عبور می کند. (۴*۱۹)
تعداد هر یک از حروف عبارت « بسم الله …» در قرآن نیز مضربی از نوزده است بدین شرح که: اسم ۱۹ بار، الله ۲۶۹۸ بار، رحمن ۵۷ بار و رحیم ۱۱۴ بار تکرار شده است که هر کدام مضربی از نوزده است و حاصل جمع ضرایب آنان نیز مضربی از نوزده است.
در اول سوره ی بقره عبارت « الم» به کار برده شده است که تکرار هر کدام از حروف الف، لام و میم در این سوره مضربی از نوزده است: الف ۴۵۰۲ مرتبه، لام ۳۲۰۲ مرتبه و میم ۲۱۹۵ مرتبه تکرار شده اند که همگی بر نوزده بخش پذیرند, در اول سوره ی آل عمران نیز عبارت « الم» آمده است که مجموع تکرار این حروف در این سوره مضربی از نوزده است.
در اول سوره ی یوسف نیز عبارت « الر» آمده است که مجموع تکرار این حروف در این سوره ۲۳۷۵ مرتبه است که مضربی از نوزده است.
در اول سوره ی الرعد عبارت « المر» به کار رفته است که مجموع تکرار این حروف در این سوره ۱۴۸۲ مرتبه است که مضربی از نوزده است.
اول سوره ی ابراهیم(ع) عبارت « الر» آمده است که مجموع تکرار این حروف در این سوره برابر با ۱۱۹۷ مرتبه است که مضربی از نوزده است.
در اول سوره ی عنکبوت عبارت « الم » آمده است که مجموع تکرار این حروف در این سوره برابر با ۱۶۷۲ است که مضربی از نوزده است.
در اول سوره ی الروم عبارت « الم» به کار رفته است که تکرار این حروف در این سوره مجموعا ۱۲۵۴ مرتبه است که مضربی از نوزده است.
در اول سوره ی لقمان نیز عبارت « الم » آمده است که مجموع تکرار این حروف در این سوره ۸۱۷ مرتبه است که مضربی از نوزده است.
در اول سوره ی یس عبارت « یس» آمده است که تکرار این حروف در این سوره مجموعا ۲۸۵ مرتبه است که مضربی از نوزده است.
اول سوره ی غافر عبارت « حم » به کار رفته است و علاوه بر این سوره در شش سوره پس از آن هم ( یعنی فصلت، شوری، زخرف، دخان، جاثیه و احقاف) تکرار شده است. مجموع تکرار این دو حرف در این هفت سوره برابر با۲۱۴۷ است که مضربی از نوزده است.
در آیه ی دوم سوره ی شوری عبارت « عسق» به کار رفته است که مجموع تکرار این حروف در این سوره ۲۰۹ مرتبه است که مضربی است از عدد نوزده.
و ….
نود و ششمین سوره قرآن کریم (اولین سوره وحی شده) نوزدهمین سوره از آخر قرآن می باشد.
این سوره ۱۹ آیه و۲۸۵ حرف دارد, (۵*۱۹). پنج آیه اول این سوره (اولین آیات وحی شده) شامل (۴*۱۹) ۷۶ حرف می باشد
اولین آیات سوره شصت و هشتم القلم (دومین سوره وحی شده) شامل ۳۸ کلمه می باشد , (۲*۱۹)

سری سوم از آیات وحی شده (سوره هفتاد و سوم) المزمل شامل ۵۷ کلمه می باشد, (۳*۱۹)
————————————————-
این قرآن چیزی جز پند و اندرز برای اهل عالم نمی باشد و شما منکران بر این مقال پس از مرگ به خوبی آگاه می شوید. (سوره ص /۸۸ و ۸۷)
آن خدایی که آسمانها و زمین همه ملک اوست، او خلق را زنده می گرداند و باز می میراند و بر همه چیز تواناست. (حدید/۲)
———————————————
بنظر می رسد که ما در بحث بررسی اعجاز عددی قرآن کریم در ابتدای راه باشیم ، قضایای ریاضی و روابط عددی شگفت انگیزی که در قرآن کریم وجود دارد علاوه بر آنکه می تواند بیانگر اعجاز قرآن کریم در بعد جدیدی باشد و الهی بودن این کتاب عزیز را باز هم بیان نماید , می تواند کاربرد های بسیار و یا اثرات شگرفی در زندگی بشر بجا گذارد زیرا قرآن کتاب هدایت است.
شاید نه صرفا هدایت به معجزه بودن قرآن , بلکه راهگشایی در ابعاد ناشناخته و مورد نیاز بشر برای زندگی بهتر و عبودیت بیشتر باشد. بنابراین باید به ابعاد هدایتگری روابط ریاضی و اعجاز عددی قرآن هم توجه ویژه داشت.
———————————————–
فبِأَیِّ آلَاء رَبِّکُمَا تُکَذِّبَانِ , پس کدام یک از نعمات پروردگارتان را انکارمیکنید؟
———————————————-
برادران و خواهران ارجمند , مطالبی که در بالا بیان شد تنها بخش کوچکی از عظمت قرآن است , که ذهن ناقص و کم اطلاع ما بعد از سالیان سال تحقیق و مطالعه و پرداخت هزینه هایی گزاف چه جانی و مادی و معنوی به آن دست یافته است.
تجربه را تجربه کردن خطاست, ۱۰۰ ها دلیل دیگر برای اثبات حقانیت و برتری اسلام وجود دارد که بشر در طول مدت زمانی دراز به آنها دست یافته از قبیل حرام بودن گوشت خوک , مشروبات الکلی و… ویژگی های گوشت و ذبح حلال, پس درنتیــــــــــــــــجه
خداوند و قرآن و اسلام را با اذهان محدود خود مقایسه نکنیم , هر کسی اندازه فهم و شعور خویش از این دریای بیکران علم و دانش و معرفت بهره مند می شود , حال اگر درک موضوعی برایمان مشکل است یا به ذهن ما ناممکن دلیل بر نقص دین اسلام نیست.
مرود میخ آهنین بر سنگ

و من الله التوفیق

محمد فامیل دبیری

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِه و سلم

 

 

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.