حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

شنبه, ۱۸ آذر , ۱۴۰۲ Saturday, 9 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 137 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 8703 تعداد دیدگاهها : 11×
معجزات بسیار پیچیده ی حروف مقطعه
27 فوریه 2018 - 23:16
شناسه : 1078
بازدید 36
2

معجزات بسیار پیچیده ی حروف مقطعه و چند شگفتی دیگر تعداد زیادی از مسلمانان رشاد خلیفه را متهم به عدد سازی کرده اند.                             حالا من توجه شما را به نکات زیر جلب می نمایم تا بدانید که این نظم ریاضی موجود در قرآن بسیار پیچیده تر از آن است که که تصور می کنید. حروف […]

ارسال توسط :
پ
پ

معجزات بسیار پیچیده ی حروف مقطعه و چند شگفتی دیگر

تعداد زیادی از مسلمانان رشاد خلیفه را متهم به عدد سازی کرده اند.                             حالا من توجه شما را به نکات زیر جلب می نمایم تا بدانید که این نظم ریاضی موجود در قرآن بسیار پیچیده تر از آن است که که تصور می کنید.

حروف مقطعه و ارتباط شگفت انگیز آن با قرآن

حروف مقطعه حروفی هستند که در اوایل ۲۹ سوره قرآن آمده است و تعداد آن حروف ۱۴ است وعبارتند از :                                                                                               ( ا – ل – م – ص – ر – ک – ح – ی – ع – ط – س – ه – ق – ن )

اما نکته ای که جالب است این است که دقیقا تعداد ۱۱۴ آیه در کل قرآن یافت میشود که کل ۱۴ حرف مقطعه در آنان موجود است!!.همچنین میدانیم که ۱۱۴=۱۹*۶ است.

لیست آن ۱۱۴ آیه به شرح زیر است:
=================================
[۲:۱۹][۲:۶۱][۲:۱۴۰][۲:۱۸۷][۲:۲۱۳][۲:۲۱۷][۲:۲۲۰][۲:۲۲۸][۲:۲۳۷][۲:۲۶۰][۲:۲۷۵][۲:۲۸۲]           [۲:۲۸۵][۲:۲۸۶][۳:۹۳][۳:۱۲۰][۳:۱۵۴][۴:۴][۴:۳۴][۴:۴۳][۴:۴۶][۴:۴۷][۴:۶۹][۴:۹۰][۴:۹۲][۴:۱۰۲]     [۴:۱۲۹][۵:۲][۵:۳][۵:۵][۵:۶][۵:۱۳][۵:۳۳][۵:۵۳][۵:۷۵][۵:۸۹][۵:۹۵][۵:۹۶][۵:۱۱۰][۶:۷۱][۶:۱۱۹]     [۶:۱۳۹][۶:۱۵۱][۶:۱۵۲][۷:۱۳۱][۷:۱۶۰][۷:۱۶۸][۸:۱][۹:۲۹][۹:۳۴][۹:۴۲][۹:۷۱][۹:۱۲۱][۱۰:۴]         [۱۰:۲۴][۱۰:۲۷][۱۰:۹۳][۱۱:۸۱][۱۱:۸۸][۱۲:۹][۱۲:۳۶][۱۲:۵۱][۱۲:۸۰][۱۲:۱۰۱][۱۳:۴][۱۳:۳۱]         [۱۳:۴۱][۱۴:۲۲][۱۶:۷۶][۱۷:۳۳][۱۸:۱۸][۱۸:۲۸][۱۸:۴۵][۱۸:۶۳][۲۰:۷۱][۲۰:۱۳۰][۲۰:۱۳۲][۲۰:۱۳۵] [۲۲:۱۱][۲۲:۱۹][۲۲:۵۴][۲۳:۲۷][۲۴:۳۱][۲۴:۴۱][۲۴:۵۶][۲۴:۵۸][۲۴:۶۱][۲۶:۴۹][۲۷:۵۹][۲۸:۱۰]       [۲۸:۱۹][۲۸:۲۳][۲۸:۳۸][۲۸:۸۲][۳۰:۴۸][۳۳:۷۱][۳۵:۱۱][۳۸:۲۲][۳۸:۲۴][۳۹:۶] [۴۰:۶۴][۴۰:۷۸]       [۴۲:۵۲][۴۶:۳۰][۴۷:۱۵][۴۷:۳۲][۴۸:۲۹][۴۹:۷][۵۷:۲۵][۵۸:۴][۶۱:۱۴][۶۵:۱][۷۲:۲۸][۷۳:۲۰]========================

شما خود میتوانید با رجوع به قرآن عربی آن را چک کنید. به طور مثال آیه ۲:۱۹ شامل کلیه حروف مقطعه است .
[۲:۱۹] أو کصیب من السماء فیه ظلمت ورعد وبرق یجعلون أصبعهم فی ءاذانهم من الصوعق حذر الموت والله محیط بالکفرین

همانطور که میدانیم کل قرآن از ۱۱۴ سوره تشکیل شده است که ۱۱۲ بسم الله آن شماره گذاری نشده است و دو بسم الله آن شماره گذاری شده است (بسم الله سوره ۱ و بسم الله درسوره نمل، آیه ۲۷:۳۰).پس در کل ۱۱۴ سوره، ۱۱۲ بسم الله وجود دارد که شماره برای آن تعیین نشده است. همانطور که میدانیم در کل قرآن ۱۱۴ آیه وجود دارد که کل حروف مقطعه در آن موجود است. جالب است که بدانیم در این ۱۱۴ آیه در تعداد ۱۱۲ آیه آن کل حروف بسم الله هم موجود است. و این خود نظم ریاضی عجیبی را بیان میدارد. که این ۱۱۴ آیه خود شکل منظمی از کل قرآن را رسم میکند.
آن دو آیه از ۱۱۴ آیه که شامل کلیه حروف بسم الله نیست آیات ۲:۲۲۰ و ۲۴:۵۶ است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.