تحقیق_research

قرائت های استاد کامل یوسف البهتیمی

نام : کامل یوسف البهتیمی ملیت : مصر سال تولد : ۱۹۲۲ میلادی محمد زکى یوسف، مشهور به شیخ کامل یوسف البهتیمی؛ زاده به سال ۱۹۲۲ میلادی در روستای بهتیم القلیوبیه و درگذشته به روز دوم ژوئن ۱۹۶۹ میلادی. شاگرد شیخ محمد محمد الصیفی و مرید شیخ محمد سلامه!در سال ۱۹۵۳ به رادیوی مصر پیوست؛ در حالی که کم‌سالترین قاری …بیشتر بخوانید »

قرائت های استاد شیخ محمد رفعت

  مرحوم استاد شیخ “محمد رفعت”، ملقب به امیرالقرّاء، از ستارگان پر فروغ علم قرائت، از نوابغ کم نظیر تلاوت قرآن کریم در قرن حاضر می باشد. وی حافظ قرآن مجید، مسلط به انواع قراآت و مبتکر در خلق الحان و اصوات زیبای قرآنی که قرائت و لحنش در دنیای اسلام موجب تحسین و شگفتی اساتید است. وی در علم …بیشتر بخوانید »

قرائت های استاد محمد عبدالعزیز حصان


زندگی نامه محمدعبدالعزیزحصان نام :  محمد عبدالعزیزحصان ملیت :  مصر سال تولد :  ۱۹۲۸ میلادی شیخ محمد عبدالعزیز حصان (۱۹۲۸-۲۰۰۳) از سال ۱۹۶۴ به رادیو مصر پیوست……….   قرائت های استاد محمد عبدالعزیز حصان با امکان دانلود و استماع آنلاین هر تلاوت قرائت های استاد محمد عبدالعزیز حصان ردیف نام سوره پخش و دانلود حجم(KB) زمان ۱ بقره ،آیه ۲۵۵ …بیشتر بخوانید »

قرائت های استاد احمد احمد نعینع

دکتر احمد نعینع هستم، ۴۶ سال سن دارم و در شهر متوبس متولد شده ام. کلمه متوبس کلمه ای از فراعنه است که اصل آن متوبس است، الان نیز در قاهره پایتخت مصر سکونت دارم. من در دانشگاه اسکندریه لیسانس خود را در پزشکی و بعد فوق لیسانس خود را گرفتم و در انتها نیز دکترای خود را با تخصص …بیشتر بخوانید »

قرائت های استاد محمد احمد بسیونی

  استاد بسیونی در سال ۱۳۳۰ ه.ش. در کشور مصر به دنیا آمد و با کمک پدر از کودکی به آموزش علوم قرآنی پرداخت . او در سن ده سالگی حافظ قرآن شد . سرانجام پس از آموزش ابتدایی وارد دانشگاه الازهر شده در دانشکده علوم دین به تحصیل پرداخت و پس از فارغ التحصیل شدن در همان جا به …بیشتر بخوانید »

قرائت های استاد محمودعلی البناء

استاد محمود على البناء در روستاى ( شبرا باص ) مرکز شبین الکوم استان منوفیّه به روز ۱۷/دسامبر/۱۹۲۶ میلادى متولد شد، او در دامن طبیعتِ روستائى و زندگى تقلیدى و فطرتى که بر همه جریانات غالب مى شود، رشد و نمُو نمود ، و این طبیعت روستائى در تکوین شخصیّتِ جامعه کشاورز که به دنبال زندگى شرافتمندانه و پاکى است که پایه و …بیشتر بخوانید »

قرائت های استاد عبدالمنعم طوخی

بانک قرائت های استاد عبدالمنعم طوخی ردیف نام سوره پخش و دانلود حجم(KB) زمان ۱ مریم ،آیه ۱ تا ۳۱ ۷,۴۵۰ ۰:۴۱:۲۲ ۲ تحریم ،آیه ۱ تا ۱۲ ،انفطار ،آیه ۱ تا ۱۹ ،علق ،آیه ۱ تا ۵ ۷,۵۳۸ ۰:۴۱:۵۱ ۳ هود ،آیه ۳۶ تا ۴۹ ۹,۰۷۵ ۰:۵۰:۲۴ ۴ تحریم ،آیه ۱ تا ۷ ۳,۶۳۰ ۰:۲۰:۰۹ ۵ بقره ،آیه ۱۷۷ …بیشتر بخوانید »

قرائت های استاد شعبان عبدالعزیز صیاد

استاد «شعبان عبدالعزیز صیاد» یکی از قاریان مشهور مصری در ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۴۰ میلادی مصادف با ۱۳۱۹ هجری شمسی در روستای «صراوه» از توابع شهر آشمون در استان منوفیه مصر به‌دنیا آمد….. قرائت های استاد شعبان عبدالعزیز صیاد ردیف نام سوره پخش و دانلود حجم(KB) زمان ۱ کهف ،آیه ۳۰ تا ۵۰ ۴,۹۵۴ ۰:۲۷:۳۰ ۲ هود ،آیه ۳۱ تا …بیشتر بخوانید »

قرائت های استاد شعبان محمد عمران

شیخ محمد عمران ابومحمود در نیمه ماه اکتبر سال ۱۹۴۴ در استان سوهاج مصر به دنیا آمد . قرآن کریم را در نزد شیخ عبدالرحیم المصری حفظ کرد ، و تجوید را نزد یکی از علمای قرائات به نامشیخ محمود خباز آموخت . در سال ۱۹۵۵ به قاهره نقل مکان کرد و در آن شهر با شمار زیادی از قاریان …بیشتر بخوانید »